22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa V wystawiła przedstawienie, po którym odbył się konkurs z nagrodami dotyczący przedstawienia.
Anna Tchorzewska-Szymków
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa V wystawiła przedstawienie, po którym odbył się konkurs z nagrodami dotyczący przedstawienia.
Anna Tchorzewska-Szymków
Dnia 24 maja 2024r. do Szkoły Podstawowej w Szestnie zawitało 200 uczestników Klubu Miłośników Weteranów ROTOR z Olsztyna. Jest to jeden z najstarszych Klubów w Polsce, który obchodzi w tym roku 50 lecie swojego istnienia.
Była to I runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Uczestnikami rundy byli kierowcy i piloci motocykli z napędem mechanicznym, o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do 31.12.1991 r., zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych, zgodnie z regulaminem PZM
W ciągu trzech godzin 200 motorów pokonało przygotowany wcześniej przez organizatorów tor przeszkód (pętle, deski, pachołki) .
Było to naprawdę piękne wydarzenie a dla uczniów atrakcyjna niespodzianka, o której wcześniej nie wiedzieli. Zachwyceni wielkimi maszynami, bacznie obserwowali pokonywany przez nie tor przeszkód a najlepszym bili brawa.
Był to piątek pełen pozytywnych emocji.
23 maja przedszkolaki z grupy Krasnale wybrały się na wycieczkę do Mrągowa. Pierwszym punktem wycieczki były zabawy w sali „Kółko i Krzyżyk” oraz dyskoteka wśród baniek mydlanych. Następnie dzieci udały się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie pod czujnym okiem p. Jolanty Hellis zrobiły własnoręcznie masło, które mogły spróbować. Miały okazję również wypić powstałą w produkcji masła maślankę. Wycieczka zakończyła się wizytą w lodziarni. Dzieci były zachwycone!!!Poniżej link do zdjęć
Dnia 4 kwietnia 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Szestnie brali aktywny udział w WIOSENNYM SADZENIU LASU z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.
Po przybyciu na miejsce bardzo ciepło powitała nas Podleśniczy leśniczówki Boże, Pani Natalia Korwek, z którą wspólnie leśną dróżką udaliśmy się na miejsce sadzenia lasu.
Po drodze Pani Natalia pokazywała nam ślady jeleni i łosi.
Po przybyciu na miejsce czekali już na nas pracownicy leśniczówki Boże, którzy pokazali jak należy prawidłowo sadzić sadzonki drzew- jaka głębokość dołka i jaka odległość miedzy sadzonkami powinna być zachowana.
35 uczniów w parach sadziło sadzonki świerku i dębu w okolicy Biestrzykowa (Wyszembork) pod okiem pracowników leśniczówki w Bożem.
Po ciężkiej ale bardzo pożytecznej pracy, był też czas na przyjemności. Gościnność pracowników leśniczówki bardzo mile nas zaskoczyła. Było ogromne ognisko, przy którym uczniowie piekli kiełbaski, jedli pyszne ciasto drożdżowe z konfiturą jeżynową oraz pili gorącą herbatkę. Wszystko było bardzo pyszne. Ponadto uczniowie otrzymali indywidualne prezenty w postaci chusteczek z wizerunkiem wilka oraz cukierki.
To było cudowne wydarzenie kształtujące postawy proekologiczne naszych uczniów. Za parę lat ponownie odwiedzimy to miejsce, aby podziwiać wzrost posadzonych przez nas drzewek, które stanowią cząstkę wielkiego lasu.
Z wiosennymi pozdrowieniami
Teresa Jachimowicz – dyrektor szkoły
21 marca br. o godzinie 13.00 w Sali Tradycji Pożarniczych w Grabowie odbyło się podsumowanie Strażackiego Konkursu Plastycznego na szczeblu gminy Mrągowo i powiatu mrągowskiego. Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego oraz powiatowego ZOSP RP zaprosił laureatów konkursów wraz z opiekunami po odbiór nagród rzeczowych i dyplomów ufundowanych przez wójta Gminy Mrągowo, firmę MLEKPOL Grajewo i Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Mrągowie.
W eliminacjach gminnych SKPW grupie III - klasy V-VIII, przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce - Oliwia Biercewicz- SP Szestno
II miejsce - Judyta Sieklucka - SP Szestno
Wyróżnienia: Nikola Rzeczkowska - SP Szestno
W eliminacjach powiatowych SKPW grupie III - klasy V-VIII, przyznano następujące miejsca:
I miejsce - Oliwia Biercewicz, opiekun -Arkadiusz Szymków.
Dnia 19 marca 2024 roku Koło Gospodyń Wiejskich z Szestna - ,,SZESTNIANIE” zorganizowało naszym uczniom i dzieciom przedszkolnym wielkanocne warsztaty artystyczne, które odbyły się w szkolnej świetlicy w godzinach popołudniowych.
Wielki profesjonalizm, zaangażowanie, serdeczność i super przygotowanie do warsztatów osób należących do Koła Gospodyń SZESTNIANIE sprawiły, że cieszyły się one dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci.
Uczniowie chętnie wykonali cudowne palmy wielkanocne, pomalowały przygotowane przez Panie jajeczka oraz tworzyły stroiki wielkanocne i różne ozdoby.
Dzieciom jak i wychowawcom świetlicy bardzo podobały się zajęcia.
Już poczuliśmy wiosenny, wielkanocny klimat.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za cudowne zajęcia, myślę że to dopiero początek dobrej, owocnej współpracy.
Z świątecznymi pozdrowieniami
dyrektor Szkoły Podstawowej w Szestnie- Teresa Jachimowicz
Ten dzień to ważne święto dla wszystkich dziewczynek i pań w naszej szkole. Chłopcy przygotowali program artystyczny, na którym nie zabrakło życzeń, wierszy i piosenek o kobietach. Tradycyjnie odbyły się też wybory SUPER DZIEWCZYNY. Męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała wiele konkurencji dla kandydatek z poszczególnych klas, które postanowiły w tym roku zawalczyć o ten tytuł. Rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera i wsparcie ze strony wszystkich uczniów kibicującym swoim koleżankom. Po zakończonych konkurencjach to chłopcy w głosowaniu wyłonili dwie zwyciężczynie.
W kategorii klas 1-4 tytuł SUPER DZIEWCZYNA 2024 przyznano Lenie Nikiel, w kategorii klas 5-8 tytuł przyznano Judycie Siekluckiej. Wszystkie dziewczęta otrzymały słodką niespodziankę, a zwyciężczynie pamiątkowe medale.
To był miły dzień dla każdej dziewczyny w szkole, bo chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich klasowych koleżanek.
W imieniu wszystkich chłopców życzymy Wam - drogie Panie i Koleżanki przede wszystkim dużo uśmiechu i radości. Niech każdy dzień będzie kwiatem, który zakwita w Waszych rękach.
Samorząd Uczniowski
4.03.2024 r. dzieci z grupy Słoneczka wybrały się na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego Gwarek w Pięknej Górze. Głównym celem wycieczki była „Pogoń za Wielkanocnym Zającem”. Po dotarciu na miejsce dzieci przywitała banda kurczaków wielkanocnych, które zapoznały wszystkich uczestników z przygotowanym programem. W pierwszej kolejności odbyły się wielkanocne „Czary mary kurczak”. Z pomocą magika dzieci przeniosły się w świat magii, oraz poznały nietypowe miejsca zmieniające rzeczywistość. Następnie wzięły udział w Nerfowym Śmigusie Dyngusie. W nerfowych potyczkach najważniejsze było celne oko, bystrość oraz szybka reakcja. Słoneczka miały okazję zwiedzić pięknie udekorowany ośrodek, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Wszystkie odwiedzane pomieszczenia były pięknie udekorowane, dominowały pisanki, zajączki, wiosenne krzewy, oraz postaci Pani wiosny. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście Wielkanocny Zając w postaci dużej puchatej maskotki. Zając zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, oraz chętnie pozował do zdjęć. Na koniec zajęć dzieci wykonały świąteczną ozdobę, którą zabrały do domu. Po zakończeniu przewidzianego programu, odbyły się zabawy na przygotowanych dmuchańcach. Wycieczka była bardzo udana, sprawiła dzieciom wiele radości.
Kreatywność ożywia martwe rzeczy, a wyobraźnia to jej nieodłączny element. To właśnie ona odróżnia istotę ludzką od innych gatunków stąpających po ziemi. Jesteśmy twórcami, bo natura obdarzyła człowieka, a dokładniej jego mózg niezwykłą zdolnością do tworzenia nowych rzeczy. Współczesne zajęcia rozwijające kreatywność, to najprościej mówiąc działania, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego.
Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły podjęli się także tego wyzwania. Wszyscy próbowali rozbudzić w sobie kreatywność, nowe spojrzenie na podany temat czy podjąć nietypowe wyzwanie. Wszystko po to by działać z pomysłem i myśleć pozytywnie. A oto efekty naszej pracy.
17.02.2024r. czternastu uczniów z naszej szkoły po opieką pana Sebastiana Baranowskiego uczestniczyło w wyjeździe do Olsztyna na mecz siatkówki PLUSLIGI Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów.
W nowej Hali „Urania” wśród 4000 widzów nasi uczniowie byli świadkami wspaniałego pojedynku, wygranego przez AZS 3:1. W czasie ponad dwugodzinnego spotkania dziewczęta i chłopcy dopingowali drużynę AZS-u. Przebywanie w tak dużej hali i oglądanie na parkiecie czołowych zawodników z Polski, Europy i innych zakątków świata wywarło na dzieciach duże wrażenie i dostarczyło wielu emocji.
16.02.2024r. zostały wręczone medale i dyplomy uczniom biorącym udział w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody rozgrywane był w kategorii dziewcząt i chłopców z klas IV – VIII.
W grupie dziewcząt w turnieju uczestniczyło 9 zawodniczek, które rozegrały 15 spotkań. W wyniku rywalizacji I miejsce zajęła Vanessa Adamowicz (kl. VIII), II miejsce – Judyta Sieklucka (kl. VI), a III miejsce – Aleksandra Samoraj (kl. VII).
W grupie chłopców w turnieju rywalizowało 22 zawodników, którzy rozegrali aż 48 pojedynków. I miejsce, jednocześnie broniąc tytuł sprzed roku, wywalczył Jan Rogowski (kl. VIII), II miejsce zajął Fabian Grunwald, a III miejsce – Miłosz Sieklucki (kl. VIII).
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Walentynki to święto nie tylko dla zakochanych. To dzień radości, życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni. W tym dniu w szkole obowiązywał czerwony element stroju. Na terenie szkoły działała POCZTA WALENTYNKOWA.
Przedstawiciele SU roznosili walentynkową korespondencję, którą uczniowie wrzucali przez kilka dni do specjalnej SKRZYNKI WALENTYNKOWEJ. Wiele osób ucieszyły kartki z życzeniami. Uśmiech gościł na wielu twarzach - to był piękny dzień.
Samorząd Uczniowski
Walentynki, to święto zakochanych., które co roku obchodzone jest również w przedszkolu. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na czerwono i uczestniczyły we wspólnych zabawach między innymi: wyścigu balonów, zabawach logopedycznych, zabawach z chustą animacyjną, przekazywaniu serduszka za pomocą spinaczy, układaniu serduszkowej wieży. Zarówno „Słoneczka” , jak i „Krasnale” wykonały walentynkową pracę plastyczną. Na zakończenie przyniesiono do obu grup walentynkową pocztę, która wywołała wiele uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.
Karnawał to czas radosnych zabaw i balów, zgodnie z tą tradycją 9 lutego 2024 r. w grupie „Słoneczka” odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie, dzieci były przebrane za bohaterów z bajek. Imprezę karnawałową poprowadził profesjonalny duet artystów w strojach karnawałowych „Taka impreza”. Tematem przewodnim całej zabawy był „Pan Kleks” i jego nowa bajka. Odbyły się wspólne zabawy, quizy muzyczne, oraz konkursy taneczne. Dzieci pozowały do zdjęć na przygotowanej ściance jak prawdziwe gwiazdy. Na koniec zabawy pojawiło się konfetti, które dostarczyło dzieciom mnóstwo radości.
Powered by aSc EduPage